Derbent Otel

Çankırı / Çankırı

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Derbent Otel

Doğa ve kültür turizminin başkentlerinden birisi kabul edilen Kastamonu ili sınırları içinde eşsiz doğasıyla ünlü ılgaz dağının zirvesine hakim tepesinde kurulan otelimiz Ilgaz Kastamonu karayolunun 21. kilometresinde ana yol üzerinde bulunmaktadır.

Büyükşehir yaşantısının stresinden kurtulmanızı sağlayacak Çam ve çiçek kokuları ile yoğrulmuş tertemiz havası sizleri hayata yeniden motive edecek niteliktedir.

1088 Hektarlık alana yayılmış Ilgaz Dağı Milli Parkı Köknar ve Sarıçam ağaçlarından oluşmuş ormanları arasında Derbent şehitler abidesiyle birlikte Ilgaz dağının ev sahipliğinde 4 mevsim siz değerli konuklarına hizmet vermeyi beklemektedir.

Aktiviteler

1800 mt. Rakımda Kayak pistine ve zirveye sadece 1300 mt. uzaklıkta olan otelimizde kış aylarında ücretsiz shutle hizmeti ile ana pistlere ulaşım sağlanmaktadır.Kayak odamızdan kayak sporuyla ilgili her türlü ekipmanı kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.Tecrübeli kayak hocalarımız sayesinde tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürede kaymayı öğrenebilir,kış sporlarının ve eşsiz tabiat güzelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yaz aylarında Ormanın oksijenle buluştuğu nadide doğa güzeliği arasında trekking yapabilir. Sadece Ilgaz dağına Özgü bitki örtüsü ve çiçek çeşitlerini fotoğraflayıp,Ahududu,Dağ çileği,Kuşburnu,Kanlıca mantarının eşsiz lezzetlerini keyifle tadabilirsiniz.

Güneş,kum ve deniz,üçlüsünden vaz geçmek istemeyen misafirlerimiz; Karadeniz sahillerinde Şirin ilçelerimiz İnebolu,Abana ve Çatalzeytin 1,5 Saatlik mesafede sizleri bekliyor.

Gruplara Özel tırmanma ipli iniş ve rehberlik hizmeti verilmektedir.